Yamaha YOB432F Obua

Ürün Kodu:108101500007
Marka:Yamaha
Katalog No:YOB432F
46,315.61 TL (KDV Dahil)
3,791.70 TL'den başlayan taksitlerle Ödeme Seçenekleri ve Taksit Tablosu

Ürün Açıklaması

YAMAHA YOB-432F

YAMAHA'nın orta düzey seviyede üretilen YOB-32F de zengin ve profesyonel ses için en kaliteli grenadil ahşaptan yapılmıştır. Özelliği tam otomatik sistem olmasıdır.YOB-432 ile aynı olmakla birlikte artı olarak "F Resonance key" mevcuttur.

Yamaha obuaların ağaç gövdeleri doğal abanoz veya kingswood ağacından yapılmıştır. Bu nedenle, metal veya plastik yapılı enstrümanlara göre nem ve ısıdan daha kolay etkilenir. Özellikle ani ısı ve nem değişiklikleri ağacın bükülmesine yol açabilir ve bu durum gövdede çatlaklara veya mekanizmanın çalışmamasına yol açabilir. Obuanın gövdesi diğer ağaç gövdeli enstrümanlara göre daha ince ve daha hassastır.

Enstrümanınızdan en uzun süre maksimum verim sağlamak için aşağıdaki uyarıları dikkatle okuyunuz.

- Soğuk bir havada obuanızı çalmadan önce, oda sıcaklığına uyum sağlamasını bekleyin. Asla obuanızın içini nefesinizle ısıtmaya çalışmayın. Aksi takdirde, iç ısısındaki ani değişiklikler enstrümanınızda çatlamalara veya hasarlara yol açacaktır.
- Enstrümanınız yeniyse, özellikle ilk 2 ay süresince kısa sürelerle ve azar azar çalınız. İlk hafta her gün sadece 20 ila 30 dakika arasında çalın. Zaman ilerledikçe, her gün için 10'ar dakika bu süreyi gitgide arttırın.
- Enstrümanınızı çaldıktan sonra size enstrümanla birlikte verilen temizleme beziyle (cleaning swab) içini temizleyerek rutubeti ve kirleri alınız.
- Enstrümanınızı çaldıktan sonra çantasında muhafaza ediniz. Yüksek rutubetli ve ısıda olan yerlerde bırakmayınız.
- Eğer enstrümanınızı açıkta kısa bir süre için bırakacaksanız, size verilen bezle içini temizleyerek, nemi ve kirleri alınız ve sonra düşmeyecek bir yere tuş takımı yukarıya gelecek şekilde bırakınız.
- Nemli bezleri asla kutusunun içinde bırakmayınız.

Obua cok hassas bir enstrümandır. Obuanızı aşağıda belirtilen durumlarca kullanmayınız. Aksi takdirde gövdeye hasar verebilirsiniz.
Enstrümanınızı:

- uzun zaman boyunca güneş ışığına,
- yağmur veya aşırı rutubete
- kalorifer, soba, ısıtıcı gibi ısı kaynaklarına,
- Klima gibi serin hava kaynaklarına

Maruz bırakmayınız.

Yorumlar Yorum Yaz

Bu ürün hakkında henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu yazan siz olmak ister misiniz?