YAMAHA YOB-241

YAMAHA'nın standart modeli olan, YOB-241'in özellikleri ABS reçineli gövde ve basitleştirilmiş bir konservatuar sistemi içermektedir. Parlak sesi ile tam bir tonlamadır. Başlayıcılar için ideal bir enstrümandır.

Yamaha obuaların ağaç gövdeleri doğal abanoz veya kingswood ağacından yapılmıştır. Bu nedenle, metal veya plastik yapılı enstrümanlara göre nem ve ısıdan daha kolay etkilenir. Özellikle ani ısı ve nem değişiklikleri ağacın bükülmesine yol açabilir ve bu durum gövdede çatlaklara veya mekanizmanın çalışmamasına yol açabilir. Obuanın gövdesi diğer ağaç gövdeli enstrümanlara göre daha ince ve daha hassastır.

Enstrümanınızdan en uzun süre maksimum verim sağlamak için aşağıdaki uyarıları dikkatle okuyunuz.

- Soğuk bir havada obuanızı çalmadan önce, oda sıcaklığına uyum sağlamasını bekleyin. Asla obuanızın içini nefesinizle ısıtmaya çalışmayın. Aksi takdirde, iç ısısındaki ani değişiklikler enstrümanınızda çatlamalara veya hasarlara yol açacaktır. Enstrümanınız yeniyse, özellikle ilk 2 ay süresince kısa sürelerle ve azar azar çalınız. İlk hafta her gün sadece 20 ila 30 dakika arasında çalın. Zaman ilerledikçe, her gün için 10'ar dakika bu süreyi gitgide arttırın.
- Enstrümanınızı çaldıktan sonra size enstrümanla birlikte verilen temizleme beziyle (cleaning swab) içini temizleyerek rutubeti ve kirleri alınız.
- Enstrümanınızı çaldıktan sonra çantasında muhafaza ediniz. Yüksek rutubetli ve ısıda olan yerlerde bırakmayınız.
- Eğer enstrümanınızı açıkta kısa bir süre için bırakacaksanız, size verilen bezle içini temizleyerek, nemi ve kirleri alınız ve sonra düşmeyecek bir yere tuş takımı yukarıya gelecek şekilde bırakınız.
- Nemli bezleri asla kutusunun içinde bırakmayınız.

Obua cok hassas bir enstrümandır. Obuanızı aşağıda belirtilen durumlarca kullanmayınız. Aksi takdirde gövdeye hasar verebilirsiniz.
Enstrümanınızı:

- uzun zaman boyunca güneş ışığına,
- yağmur veya aşırı rutubete
- kalorifer, soba, ısıtıcı gibi ısı kaynaklarına,
- klima gibi serin hava kaynaklarına maruz bırakmayınız.

Bu ürün hakkında ilk yorumu yazan siz olmak ister misiniz?

Teslimat Koşulları

Tüm siparişleriniz "1 - 3 İş Günü" içerisinde kargoya teslim edilir.

Yoğunluk nedeni ile yaşanabilecek gecikmelerde, kargo süreci maksimum "5 İş Günü" gibi bir süreyi aşmayacaktır. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı "doremusic Sevkiyat Ekibi" ya da anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi olan "Aras Kargo" garantisi ile adresinize teslim edilecektir.

Detaylar için tıklayınız


İade Koşulları

Sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz ürünleri, teslimat tarihinden itibaren “14 Gün” içerisinde iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz.

İade ve değişimi talep edilecek ürünün ticari vasfını yitirmemiş olması, ambalajının korunmuş, aksesuar ve tüm ürün içeriğinin eksiksiz olması gerekmektedir. Satın almış olduğunuz ürünü göndermeden önce mutlaka "Destek" ekibimiz ile iletişime geçerek bilgi veriniz.

Detaylar için tıklayınız