Yamaha CFX Akustik Tam Kuyruklu Piyano (Parlak Siyah)

101021500103 / YAMAHA / CFX
Sepette: 9,088,075.50 TL 9,369,150.00 TL 903,515.72 TL'den başlayan taksitlerle
Bu Ürünle Birlikte
Sahip Olacağınız Hediyeler

CFX Kuyruk Uzunluğu 275 cm

275 cm kuyruk uzunluğuna sahip tam kuyruklu konser piyanosu olan CFX, geniş bir tonal karaktere ve göz dolduran nüans performansına sahiptir. Yüksek sesi ve bas karakterleri ile öne çıkan CFX senfoni orkestrası konserleri, büyük salonlar ve konser piyanistleri için eşsiz bir seçimdir.

Gelişimin Hikayesi
1991 yılında, Yamaha gelmiş geçmiş en büyük piyano projesini başlatmak için ilk adımını atmaya karar verdi. Bu büyük projenin konusu; yeni bir konser, stüdyo ve konservatuar serisi kuyruklu piyano oluşturmak.


Toplamda 40 piyano tasarımcısı, teknisyen ve piyanistten oluşan bu tutkulu ekip, sıfırdan başlayarak bir konser piyanosunu oluşturmak için kolları sıvadı. Geleneksel tasarımların kalması gereken yerlerde tamamen sadık kaldılar, ama gelişime ve yeniliklere açık olarak bir çok yeni tasarımı ve gelişmiş özelliği piyanolarına kattılar.


Ar-ge süresi boyunca her bir piyano parçası, her üretim tekniği ve tüm kompenent kombinasyonları ve ses tahtası yapısı tek tek gözden geçirilerek, günümüzün getirdiği yenilikler ile harmanlandı. Prototipler ile yüzlerce kez yapılan testlerden sonra elde edilen en iyi sonuçlar, piyanistlerin görüşleri ile birleştirilerek sonucu oluşturdu. Yamaha'nın artist merkezleri olan Paris, New York, Tokyo, Londra, Seul, Pekin ve Şangay'da oluşturulan test ortamlarında, CF serisi prototipleri ve diğer rakipleri ciddi testlere tutularak, CF serisinin mükemmeliyetini ulaşılıdı.

Mükemmelin Peşinde
CF Gelişim programında, en iyi konser piyanistleri, piyano profesörleri, önde gelen akademilerin konser salonları baş teknisyenleri, 20 Yamaha teknisyen ve çalışanı 3 gün süren test ve karşılaştırmalar için Paris La Salle Gave'da buluştu.


Kendi alanında uzman tüm bu insanların objektif fikirleri ve katkılarıyla Yamaha için çok önemli olan karşılaştırma ve test sonuçları elde edildi.


CFX, CF6 ve CF4 modellerinin birden fazla prototipleri testte hazır bulunarak, diğer önde gelen markalardaki karışıklık modelleri ve var olan Yamaha modelleri karşılaştırıldı. Tüm bu testlerin hiç bir yanıltıcı unsur olmadan tamamlanabilmesi için, her piyano, üretim amacı olan ortamlarda; CFX konser salonunda, CF6 ve CF4 Resital salonu yada konservatuar eğitim odası gibi daha küçük ve absorbe edilmiş odalarda test edildi. Test sonuçları şaşırtıcı ve etkileyici bir şekilde her 3 modelde de C prototipi olarak işaretlenmiş olan modelleri gösteriyordu. C prototipi olarak işaretlenmiş olan CFX, CF6, ve CF4, aynı materyaller ve üretim tekniği ile üretilmiş piyanolardı. Test ve karşılaştırmalarının sonucu olarak C prototipi belirlendi ve Yamaha'nın yeni nesil üst segment piyanolarının oluşum süreci başladı. Fakat bu Yamaha için hala yeterli değildi.


En baştan bu yana, oluşum sürecinde tüm dünyada önde gelen müzisyenlerle kontak halinde sürdürülen çalışmalarda, konser piyanistlerinin en önemli isteklerinin günümüz ve geleceğin piyanistlerinin tüm isteklerinin tek bir piyanoda sağlanması olduğu gözlendi. Özenle ve dikkatle oluşturulan gelişim süresince, New York ve Tokyo'da konumlandırılan gizli prototipler ile yapılan gözlemler ile piyanist ve piyano profesörlerinin isteklerine öncelik verildi.


CFX Gelişminin final testi olarak Yamaha, daha önceki testleri aşan prototipini, piyano dünyası için önde gelen sahneler olan piyano yarışmaları çıkardı. Diğer önemli piyano üreticilerinin konser piyanolarının da bulunduğu yarışmalarda, CFX prototipi güçlü sesi ve renkli tonal yapısı ile öne çıktı. 2009'da Japon ya da düzenlenen Hamamatsu uluslararası piyano yarışmasında, 15 yaşındaki Koreli piyanist Cho Seong-Jin performansı için Yamaha CFX prototipini seçti ve bu performansı ile birinci oldu.


Kısa bir süre sonra, Yamaha ilk üretmiş olduğu CFX piyanolardan birinin, Amerika'da düzenlenen ve en prestijli yarışmalardan biri olarak kabul edilen 2010 ulusal Chopin piyano yarışmasında yer almasın sağladı. Final sahnesinde bir çok katılımcı piyanist tarafından tercih edilen CFX, büyük beğeni topladı. Yarışma birincisi olan Clarie Huangci, final performansı için Yamaha CFX'i tercih etti.
Ve Yamaha CFX, artık tüm sahnelerde yerini almaya hazır.

Gelişen Konseptler
CF serisinin içeriğinde olan her parça, özenle seçilmiş ve en iyi performans için tasarlanmıştır. Üretim sürecinde asla taviz verilmemiştir. CF serisinde kullanılan çekiçler ve mekanizma, ses tahtası ve kasa yapısı CF serisinin 19 yıllık gelişim sürecinde oluşturulmuş yeniliklerdir. Tüm bu yenilikler tavizsiz bir şekilde binlerce saat test edildikten ve tasarım süresince katkıda bulunan tüm piyanist, teknisyen ve piyano profesörlerinin onayını aldıktan sonra üretim sürecine eklenmiştir.

Yeniliği Zerafet ile Tamamlamak
CF serisinin önceliği olan yenilikçilik, ses ve güç ile ilgili tüm unsurlarına yansırken, tasarımcılarımız yenilikçiliğin ışığını CF serisinin görsel güzelliğine de yansıttı. CF serisinin sahip olduğu şase, kasa ve çerçeve tasarımı, piyano enstrümanının gelişimine ışık tutacak. CFX konser piyanosunda, kuyruk kapağının üstü, sahne ışıklarından dolayı oluşacak yansımalar ile orkestranın ve seyircinin dikkatinin dağılmaması için, mat bir boya ile boyanmıştır.

CF Serisi için dünyaca ünlü piyanistlerin yorumları :
CFX'in tonal genişliğini çok seviyorum ve bu piyano teknik yönden tam bir harika. Zengin ve hassas yapıya sahip; piyano çalarken isteyebileceğim tüm cevapları alabiliyorum ve sesi tek kelime ile. MUHTEŞEM! Jean-Marc Luisada


CFX uzun vibrasyonu ve güçlü basları ile mükemmel bir piyano. Kelimeler ile anlatmak çok zor ama bu piyanonun çalımını seviyorum. Cyprien Katsaris


CFX'den kesinlikle çok etkilendim. Geniş tonal renk aralığı, sesinde var olan güç, kolay kontrol altına alınabilmesi, en etkileyici özellikleri, ister solo bir konser, isterse büyük bir orkestrada aradığım cevabı CFX'de bulabileceğimden eminim. Alexander Kobrin


Bu piyanoyu çok sevdim. Özellikle pianossimo'dan fortissimo'ya kadar verdiği mükemmel cevaplar ile beni çok etkiledi. Mükemmel bir basa sahip, renkli ve zengin ton aralığı var. Mükemmel bir piyano ve Yamaha için paha biçilmez bir gelişim. Frederic Chiu


Mükemmel! Çok komforlu bir çalıma sahip. Sesi kontrol etmek çok rahat ve bass sesleri inanılmaz. Daha önce bu kadar rahat kontrol edebildiğim bir piyano çalmamıştım. Özellikle pianossimo'da bu piyano resmen şakıyor! Olga Kern


Sonunda aradığım piyanoyu buldum! Benim ideal piyanom bakır tonlu bir basa, güzel bir orta sese ve pırıldayan tizlere sahip olmalı. CFX ile bütün sesleri tek bir gövde de elde edebildim. İnanılmaz! Abbey Simon


Tüm güzel sesler bu piyanonun gövdesinde, güçlü bir fortissimo ve lezzetli tonlar. Dokunuşunuzla beraber kontrolünüz altına giren bu piyanodan gelen tonal renkler müthiş! Maria Joao Pires

 

Sizlere tamamen yeni olan, üst segment konser piyanosu serimizi sunmaktan gurur duyarım. Bu serinin konsepti, güzellik ve gücü buluşturmaktır. Güzellik, CF serisinin sahip olduğu bas karakterleri ve ses gücünü temsil etmektedir. CF serisi piyanolar size etkileyici bir performans gücünü, zengin bir tonal yapı ile beraber sunar. CF serisi, en büyük senfoni orkestraları ile beraber, en büyük salonlarda sesini duyurmak amaçlanarak üretildi.


19 yıl boyunca süren araştırma ve geliştirme sürecinde, dünyanın önde gelen müzisyenleri ile işbirliğinin getirileri ile dünyanın her yerinde önde gelen konser salonları, festivaller ve piyano yarışmalarında onlarca prototip piyanolarımızı test ettik.


Dünyanın en önemli piyanistlerinin fikirleri, tutkuları ve tecrübeleri tasarım ekibimize öncülük yaparak, tek bir hedefe odaklanmamızı sağladı: mükemmel bir piyanoyu oluşturmak.
Yamaha'nın uluslararası artist ağının getirileri ile, CF serisinin tasarımı tamamen bir sır olarak tutulurak, Paris, New York, Tokyo ve diğer müzik başkentlerinde geliştirildi. Bu şehirlerdeki konser salonlarında prototip piyanolar, büyük rakipleri ile karşılaştırıldı. Bu sayede, rakiplerinin üstünde, tüm piyanistlerin isteklerini karşılayabilecek, güçlü ve lirik bir piyano oluşturduk.

Direktör ve Yönetim Kurulu Başkanı
Mitsuru Umemura

 

 

Bu ürün hakkında ilk yorumu yazan siz olmak ister misiniz?

Teslimat Koşulları

Tüm siparişleriniz "1 - 3 İş Günü" içerisinde kargoya teslim edilir.

Yoğunluk nedeni ile yaşanabilecek gecikmelerde, kargo süreci maksimum "5 İş Günü" gibi bir süreyi aşmayacaktır. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı "doremusic Sevkiyat Ekibi" ya da anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi olan "Aras Kargo" garantisi ile adresinize teslim edilecektir.

Detaylar için tıklayınız


İade Koşulları

Sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz ürünleri, teslimat tarihinden itibaren “14 Gün” içerisinde iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz.

İade ve değişimi talep edilecek ürünün ticari vasfını yitirmemiş olması, ambalajının korunmuş, aksesuar ve tüm ürün içeriğinin eksiksiz olması gerekmektedir. Satın almış olduğunuz ürünü göndermeden önce mutlaka "Destek" ekibimiz ile iletişime geçerek bilgi veriniz.

Detaylar için tıklayınız