Yamaha C30 Klasik Gitar

104011501414 / YAMAHA / C30

%19 İndirimli

Ürünü sepetinize ekleyin, indirimi kaçırmayın!

3,424.00 TL 4,262.00 TL 315.13 TL'den başlayan taksitlerle

Kampanyalar

Yamaha C30 Klasik Gitar Taşıma Kılıfı Hediyeli...

YAMAHA'nın en ucuz tam boy klasik modellerinden biridir.. Yamaha C40 ile arasındaki tek fark renginin mat olmasıdır. Fakat bu modelin kalitesi ve tonu fiyatına göre çok dikkat çekicidir. Yeni başlayanlar için gerçekten bulunmaz bir fırsattır.

 

  • Ses Tahtası: Ladin
  • Arka ve Kenarlar: Meranti
  • Sap: Nato
  • Klavye-Tuşe: Gül ağacı
  • Alt Eşik: Gül ağacı
  • Alt Eşik Üst Eşik Mesafesi: 650mm (25.59)
  • Akort Mekanizması: Krom

 

YAMAHA Klasik Gitar;

YAMAHA klasik gitarları otuz yıllık bilgi birikimi ve naylon telli enstrüman üretiminde tecrübenin sonucudur. Kaliteli materyallerin kullanımı ve şirketin yetenekli işçilerinin emekleri bu gitarlara istinasız olarak dikkat çekici performans katıyor ve bunu çok makul fiyatlarla kullanıcıların beğenisine sunmaktadır. CG konser serisi modellerin özellikleri hafif yapıları ince cilaları dünya çapında aldıkları övgüler, hassas ve zengin sesleri çok kolay çalınabilirlikleridir. Yeni başlayan genç ve yeni başlayan yetişkinler için mükemmel başlangıç düzeyi modelleri ve pahalı olmayan öğrenci enstrümanları seçenekleri bulunmaktadır. Bunların hepsi YAMAHA markasının kalitesinin pırıltılarıdır.

 

1/2- 1/4 - 3/4 - 4/4 Gitar Ne Anlama Geliyor?

Klasik gitarlarda yaylı çalgılar gibi yaşa göre boyutlandırılırlar. Örneğin sitemize girdiğinizde bazı gitarların yanında ¾ klasik gitar- 4/4 klasik gitar vb. gibi ibareler göreceksiniz.

Bunlar belli yaş aralıklarına göre, alabileceğiniz gitarların boyutlarının ifade edilmesi için kullanılır. 9 yaşında gitara başlayacak bir çocuğa 4/4 (tam boy) gitar çoğunlukla büyük gelecektir. Çoğunlukla denilmekte çünkü bu yine çocukların fiziksel özellikleriyle orantılıdır. Kesinlikle 9 yaşındaki çocuk ¾ gitar kullanır diyemeyiz. Çünkü her çocuğun kilosu-boyu-fiziki ölçüleri birbirinden farklı, ama genellikle 8-9 yaşında gitara başlayan bir çocuk, çok minion değilse, ¾ gitar kullanarak başlamakta. Bazı müzik aleti satan mağazalarda satış elemanları müzisyen olmadığı için bu tip müzisyen olmayan kişilerin bulunduğu mağazalarda çoğu zaman bu detay gözetilmez. Bu konuda da dikkatli olmalısınız.

Her enstrümanın sahip olması gereken bazı özellik ve standartlar vardır. Çalarken sağlığınızı kötü yönde etkilememesi adına 40 liralık 50 liralık gitarlardan uzak durunuz (standardı olmayan enstrümanlar, kol ve parmak kaslarınızı yorar - zedeler) Bu tip gitarlar, değil bu standartlara uymak, gitara benzemek dışında başka bir özellikleri olmayan ürünlerdir.

Başlangıçta bütçenizi yormayacak ama size başlangıç için son derece yeterli olacak, markası tanınan ve bilinen, kendini tüm dünyada ıspatlamış markalar da vardır.

Bir taraftan da almışken daha uzun süreli bir gitar olsun, baştan daha iyi bir gitarla başlayalım diyen müşterilerimiz de var tabiki. Onlar içinde YAMAHA C ve CG serisi gitarları öneriyoruz.

Gitarla ilk kez tanışacak biri için bütün gitarlar birbirinin aynısı gibi gözükür. Ama aslında değillerdir. Bu kısımda birazda olsa gitarların birbirinden ne gibi farkları vardır ona da değinerek YAMAHA Marka Klasik gitarlarda ki seçiminizi kolaylaştırmak istiyoruz.

Akustik enstrümanlarda, yani dijital fonksiyonu olmayan doğal enstrümanlarda en önemli faktör kullanılan malzemedir. Örneğin bir yan flütte kullanılan gümüş malzeme, gitarlarda da kullanılan ağaç, temelde önemli farkı yaratan unsurlardır. Yani hepsi aynı gözüken gitarların sırtında, sapında, gövdesinde farklı farklı ağaçlar kullanılır, cilasından kulak malzemesine kadar ufak detayların değişmesiyle kalite ve performansta değişir. Sizde bu farka para ödersiniz aslında.

Yamaha C serisi C30, C40, C70, C80 modelleriyle karşımıza çıkar. Burada C30 ve C40 tamamen birer başlangıç gitarlarıdır. C40 gitarın kasasının, ön kısmı ladin ağacı, sırt kısmı nato ağacı, klavyesi gül ağacı, köprüsü yine gül ağacı, akort mekanizmasının krom oluşuyla başlangıç için son derece konforlu özelliklere sahiptir. C30 modeli C40 modelinin mat cilalısıdır. C40, klasik gitarlarda hep karşılaştığımız parlak cilayla kaplıdır. Bu iki gitar cila farkı dolayısıyla birbirlerinden daha iyi yada daha kötü değillerdir. Buradaki tercih kişiseldir.

Bu gitarlar piyasadaki satılan diğer başlangıç seviyesi gitarlara nazaran, daha uzun sürede verim alabileceğimiz gitarlardır. Yani kişi artık iyi gitar sesini ayırt etmeye başladığında bu gitarlardan birine sahipse hemen değiştirme yoluna gitmeyecek rahatça kullanmaya devam edecektir. Yamaha başlangıç gitarlarının diğer başlangıç gitarlarına oranla en önemli farkı budur.

Yamaha C serisi gitarların diğer iki modeline gelecek olursak, C70 ve C80 model klasik gitarların, C40 ve muadili olan C30 dan farkı akort mekanizmasının altın kaplama olması ve bir kalite daha iyi olmasıdır. Bu, yeni başlayan biri için akort tutuşu dışında çok fark yaratmamakla beraber, giriş modeli değil de bir kademe daha üst bir ürünü tercih edecek kesime hitap edecektir.

C80'in C70'ten farkı da cilasının bir kalite üstün oluşudur. Cila gitarı kaplayan bir malzeme olduğundan kalitesi oldukça önem taşır. C70 veya C80 öğrenci gitarları içinde çok uzun süre kullanacağınız belkide hiç değiştirmeyeceğiniz gitarlar olacaktır.

Burada almışken bir kez alalım uzun sure kullanalım şeklinde düşünen müşterilerimiz bu iki üründen birini tercih edebilirler. (Tabi ki konservatuar düzeyi biri için değil hobi amaçlı duyulan ihtiyaçlara cevaben bu gitarları tercih edebilirsiniz.)

Bu işin akademik anlamda eğitimini alan, alacak yada klasik gitarı profesyonel anlamda çalan müşterilerimiz genelde Yamaha CG serisi yada el yapımı seri olan GC serisini tercih etmelidir.

Bu ürün hakkında ilk yorumu yazan siz olmak ister misiniz?

Teslimat Koşulları

Tüm siparişleriniz "1 - 3 İş Günü" içerisinde kargoya teslim edilir.

Yoğunluk nedeni ile yaşanabilecek gecikmelerde, kargo süreci maksimum "5 İş Günü" gibi bir süreyi aşmayacaktır. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı "doremusic Sevkiyat Ekibi" ya da anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi olan "Aras Kargo" garantisi ile adresinize teslim edilecektir.

Detaylar için tıklayınız


İade Koşulları

Sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz ürünleri, teslimat tarihinden itibaren “14 Gün” içerisinde iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz.

İade ve değişimi talep edilecek ürünün ticari vasfını yitirmemiş olması, ambalajının korunmuş, aksesuar ve tüm ürün içeriğinin eksiksiz olması gerekmektedir. Satın almış olduğunuz ürünü göndermeden önce mutlaka "Destek" ekibimiz ile iletişime geçerek bilgi veriniz.

Detaylar için tıklayınız