Ritmüller UP110R Akustik Duvar Piyanosu (Parlak Beyaz)

(Online Ders Hediyeli)

101011180201 / RITMÜLLER / UP110R2COL12

%20 İndirimli

Ürünü sepetinize ekleyin, indirimi kaçırmayın!

Sepette: 123,267.60 TL 127,080.00 TL 159,556.00 TL 13,128.07 TL'den başlayan taksitlerle
Bu Ürünle Birlikte
Sahip Olacağınız Hediyeler

Ritmüller Akustik Piyano

 

Ritmüller piyanolar, guru kaynağı olan tarihinde yeni bir sayfayı yaşıyor. Dünyanın en büyük piyano üreticisi ünvanına sahip Pearl River tarafından tamamen yeniden tasarlanan Ritmüller piyanolar, Uluslararası Master Piyano Tasarımcısı Alman Lothar Thomma tarafından, Alman piyano gelenekleri ve işçiliğine sahip bir şekilde, 21. yüzyıl teknolojisi ile harmanlanmış el işçiliği ile üretiliyorlar.

Ritmüller'deki bu üretim hassasiyetinin sonucu, her seviyede piyaniste hitap eden bir piyano markasını oluşturuyor. Piyanonun ses ve mekanik cevabını sağlayan hassas ağaç parçaların tamamı, teknolojinin getirdiği en gelişmiş Dijital CNC makineleri ile kesildikten sonra, ağaç uzmanları tarafından tamamen el işçiliği ile piyano için mükemmelleştirilir. Bu üretim aşamasının sonunda, %100 Alman üretimi olan Roslau teller ve Louis Renner premium mekanizma çekiçleri, Ritmüller piyanolardaki yerlerini alır. Abanoz siyah tuşlar, Masif Ladin ses tahtası, tam boy masif ladin ses tahtası omurgaları ve köprüler, Ritmüller'deki yüksek kalite standardı ve işçiliği öne çıkaran örneklerdir.

Ritmüller, 1795'te Almanya'da kurulduktan çok kısa bir süre sonra, piyano konusunda Avrupa'nın en yenilikçi üreticilerinden biri olmuştur. Ritmüller'in piyano üretimi literatürüne kazandırdığı ses tahtası ve duble köprü tasarımı, Avrupa piyanosu tonu olarak bilinen karakteristik sıcak ve zengin piyanonun sesinin oluşmasında önemli bir yapı taşıdır. Bu üretim tekniği, Lothar Thomma ve ekibi tarafından sadakat ile Ritmüller piyanolarında kullanılmaya devam edilmektedir.

 

Pearl River tarafından 1980'den beri üretilen Ritmüller piyanoların, 2014 yılında yenilenen tasarımları, ISO9001 ve ISO14001 standartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir. Türkiye'de 1993'ten beri doremusic tarafından temsil edilen Ritmüller ve Pearl River piyanolar, 20 yılı aşkın süre zarfında 12000 adetten daha fazla tercih edilerek, Türkiye'deki en yaygın akustik piyano markası ünvanına sahip olmuştur. Tüm Ritmüller ve Pearl River piyanolar, dünya çapında 10 yıl garantiye sahiptir.

 

Ritmüller piyanolar, kendilerine özel tasarlanmış piyano taburesi ile beraber teslim edilmektedir.

 

Ritmüller'i öne çıkaran Teknik Fark ve Özellikler

 

 

 

 

Kabin Tasarımı : Alman piyano master yapımcısı Lothar Thomma, Italyan stili piyano mobilya işçiliği ile beraber Alman piyano geleneklerini Ritmüller'de birleştirdi. Ritmüller Piyanolarda, Tüm piyanolar tek tek el işçiliği ile reçine bazlı malzeme ile cilalanarak, pürüzsüz bir görünüm sağlanır. Ritmüller piyanolar, piyano kabinet üzerinde ve boya içeriğinde hiç bir plastik parça ve hammadde kullanmamaktadır.

Ses Tahtası : Yeni Ritmüller piyanoların tüm modellerinde, masif Ladin ağacından üretilmiş ses tahtaları kullanılmaktadır. Ses tahtası için işlenecek olan Ladin ağaçları, müzik enstrümanlarında kullanılması gereken kalite standartlarının üst noktalarındaki ağaçlardan seçilmiş, iç ve dış hava şartlarında kontrol altında bekletilerek yaşlandırılmış ve ses tahtası olarak üretim aşamalarında, birbirlerine damar yapısı ve kesim açısı olarak eşleştirilmişdir.

Mekanizma : Ritmüller piyanolarda, geleneksel, tamamen ağaç parçalardan üretilmiş ve hiçbir kompozit malzeme içermeyen mekanizma kullanılır. Mekanizma üretiminde Avrupa menşeili Gürgen ağaçları ile beraber, doğal güderi ve Fransız Premier susturucu ve çekiç keçeleri kullanılır. Ritmüller piyanolar, tüm piyanistleri etkileyebilecek kalitede hızlı ve güçlü mekanizma cevabı ile beraber, kolay servis olanakları sunar.

Mekanizma Çekiçleri : Tüm yeni Ritmüller Piyanolar, Louis Renner tarafından %100 Almanya'da üretilmiş Premium kalitede Mekanizma aksiyon parçaları ve çekiçleri kullanır. Louis Renner, Dünyada en çok kabul edilmiş piyano mekanizma üreticisi olarak, önde gelen tüm markalar için mekanizma parçaları üretir.

 

Döküm Şase : Ritmüller piyanolarda, piyano üretimine 21. yüzyıl teknolojisinin en büyük katkısı olan ve tüm kabul edilmiş üreticiler tarafından aynı şekilde kullanılan, kumlama yöntemi ile dökülmüş ve vakumla işlenmiş şase kullanılır. Bu şase, özellikle piyanodaki ses titreşimine hiç bir negatif etki üretmemesiyle öne çıkar.

Tuşlar ve Tuş Yatağı : Ritmüller piyanoların tuşları, özenle seçilmiş ve düz bir şekilde zımparalanmış Ladin ağacından üretilir. Ağaçlar işlenmeden önce, tüm mevsimlendirme işlemlerinden dikkatle kontrol edilerek geçirilir. Böylece piyanoyu kullandığınız yıllar boyunca, tuşların düzgün ve pürüzsüz bir şekilde çalışması sağlanır.

Röslau Teller : Röslau, Tüm Alman piyano üreticileri tarafından kullanılan ve Dünyada Piyano Teli üretimi konusunda en çok uzmanlaşmış piyano teli üreticisidir. Röslau'nun Ritmüller için geliştirdiği düşük tansiyonlu teller masif bakırdan el işçiliği ile üretilir ve hassas bir şekilde ölçülerek son kontrolden geçer. Ritmüller'in ful ve zengin piyanonun tonunun en önemli yapıtaşlarından biri de Röslau tarafından üretilen telleridir.

 

Ritmüller UP118R Teknik Özellikler :

 

Yükseklik : 118cm

Mekanizma:Avrupa Piyano gelenekleri ve el işçiliği ile üretilmiş mekanizma. Dijital CNC makineleri ile hassasiyetle üretilmiş tamamı ağaç mekanik aksamlar.
Mekanizma Rayı: Alüminyum.
Sırt Direkleri (Backpost):Ladin.
Köprüler:Masif akçaağaçtan dikey olarak lamine edilmiş, saf ve güçlü piyano tonu üretimi için el ile zımparalanıp işlenerek optimize edilmiştir.
Pedal Aksamları:Pirinç.
Çekiçler:Özenle seçilmiş Fransız Premium Çekiç ve damper keçeleri. Louis Renner mekanizma çekiçleri.
Tuş Yatağı:Masif Blok Ladin.
Tuşlar:Premium Ladin, özenle seçilmiş ve düz bir şekilde zımparalanmış. Siyah tuşlar ise Abanoz ağacından ile ile işlenerek üretilmiştir.
Orta Pedal Özelliği:Gece Pedalı. Mekanizma ile teller arasına pedal ile kapatılarak inen Premium Fransız keçesi ile, tonu bozmadan, piyanonun sesi %80 oranında azalır.
Çivi Bloğu:17 kat, çapraz bağ ile soğuk pres lamine edilmiş sert akçaağaç. 
Şase:Kumlama ile döküm. CNC ile şekillendirilmiştir.
Ses Tahtası:Ful masif Ladin. Dikey lamine edilerek üretilmiştir.
Teller:Almanya üretimi Röslau.
Akort Çivileri:Çelik, Kesik uçlu ve Nikel kaplamalı.
Garanti:10 yıl Dünya Çapında Ful Garanti

Teslim İçeriği:Orjinal ve piyano ile aynı renkte Ritmüller Piyano Taburesi, Tüm Türkiye Çapında Ücretsiz teslim ve ilk akort.

Bu ürün hakkında ilk yorumu yazan siz olmak ister misiniz?

Teslimat Koşulları

Tüm siparişleriniz "1 - 3 İş Günü" içerisinde kargoya teslim edilir.

Yoğunluk nedeni ile yaşanabilecek gecikmelerde, kargo süreci maksimum "5 İş Günü" gibi bir süreyi aşmayacaktır. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı "doremusic Sevkiyat Ekibi" ya da anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi olan "Aras Kargo" garantisi ile adresinize teslim edilecektir.

Detaylar için tıklayınız


İade Koşulları

Sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz ürünleri, teslimat tarihinden itibaren “14 Gün” içerisinde iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz.

İade ve değişimi talep edilecek ürünün ticari vasfını yitirmemiş olması, ambalajının korunmuş, aksesuar ve tüm ürün içeriğinin eksiksiz olması gerekmektedir. Satın almış olduğunuz ürünü göndermeden önce mutlaka "Destek" ekibimiz ile iletişime geçerek bilgi veriniz.

Detaylar için tıklayınız