Epiphone Pro-1 Plus Akustik Gitar (Trans Blue)

Ürün Kodu:104040442001
Marka:Epiphone
Katalog No:EAPPTLCH1
1,325.98 TL 192.87 USD (KDV Dahil)
120.62 TL'den başlayan taksitlerle Ödeme Seçenekleri ve Taksit Tablosu

Ürün Özellikleri

Gövde Şekli : Dreadnought

Ürün Açıklaması

Epiphone Pro-1 Plus Akustik Gitar (Trans Blue)

PRO-1 Plus akustik gitarın yapımında eşsiz dizayn ve tona sahip olan efsanevi Epiphone Masterbilt serisinden ilham alındı. Epiphone PRO-1 Plus akustik gitar tıpkı diğer PRO Serisi gitarlarda olduğu gibi daha kısa sap uzunluğu, ultra-light teller ve 18:1 ölçülerinde Epiphone ‘’Deluxe’’ akort burgularına sahip. Masif Ladin ağacından üretilen ses tahtası ise PRO-1 Plus akustik gitara dünyaca ünlü klasikleşmiş gitarların muhteşem sesini veren en önemli parçası.

Masif Ladin ağacı ses tahtası dünyada akustik gitar üretiminde kullanılan en yaygın ağaçlardan biri olduğu gibi Epiphone tarafından üretilen akustik enstrümanlarda da 1930 yılından günümüze en çok tercih edilen ağaç olmuştur. Epiphone PRO-1 Plus akustik gitarınızı kullandıkça masif ladin ağacı olan ses tahtası yıllanacağından gitarınızın sesinin ve ton kalitesinin zaman içerisinde fark edilir oranda arttığını göreceksiniz. Ayrıca Masif Ladin ağacı ses tahtasının daha serbest ve yüksek rezonanslı hareketini sağlayan Custom PRO-Prietary™ çıta balkon sistemi ile Beatles’dan Gary Clark Jr.’a kadar uzanan ilham verici Epiphone sesine sahip olmak çok kolay.

PRO-1 Plus akustik gitarın üst gövdesindeki 5 kat siyah-fildişi renklerdeki kenar bağlantıları ile arka kapak köşelerinde kullanılan fildişi renkteki diğer bağlantı detayları Epiphone’un muhteşem klasik modeli ‘’1964’’Texan’ı hatırlatıyor. Daha kolay bir tutuş sağlamak amacıyla kısaltılmış Maun ağacı sap ve Masif Ladin ağacı ses tahtası kombinasyonu Epiphone PRO-1 Plus akustik gitara eşsiz bir çalım rahatlık kazandırıyor. Epiphone ‘’Deluxe’’ akort burguları ve GraphTech® NuBone™ tarafından üretilen geliştirilmiş köprü ile akortlar daha kalıcı ve yapılması kolay.Epiphone Ultra-Light teller ve JumboPRO™ fretler ile artık en zor akorları çalmak bile çok daha rahat. Masif Ladin ağacı ses tahtası ile yeni Epiphone PRO-1 Plus akustik gitar tıpkı senelerce yıllanmış ve muhteşem bir sese sahip bir akustik gitar gibi sizi saracak.

* Ses Tahtası : Masif Ladin, Custom PRO-Prietary™

* Gövde : Özel Seçim A+ Maun, düşürülmüş gövde derinliği

* Sap : Maun, ‘’C’’ profilinde ‘’EZ-PRO™’’

* Truss Rod : Dual-Action çift yönlü sap ayar çubuğu

* Klavye : Gülağaç, PRO-Ease™

* Fret : 20; JumboPRO™

* Eşik : GraphTech® NuBone™

* Akort Burguları : 18:1 ölçülerinde Epiphone ‘’Deluxe’’

* Teller : Epiphone Ultra-Light (28-42)

* Köprü : Gülağaç

Pickguard : Siyah renk, çizilmez yapıda

Yorumlar Yorum Yaz

Bu ürün hakkında henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu yazan siz olmak ister misiniz?