2+2 Yıl Garanti, Sevkiyat ve Kurulum Hediye

Casio GP-400 CELVIANO Grand Hybrid Dijital Piyano (Siyah)

102010290109 / CASIO / GP-400
25,179.00 TL 2,317.40 TL'den başlayan taksitlerle
Bu Ürünle Birlikte
Sahip Olacağınız Hediyeler

Casio GP-400 CELVIANO Grand Hybrid Dijital Piyano (Parlak Siyah)

Saygınlık ve denge izlenimi uyandıran güzel formu ve kuyruklu piyanonun yüksekliğine eşit genel yüksekliğiyle GP-400BK, piyanistlere kuyruklu piyano performansındaki hissi ve görsel deneyimi sunar. Uygun bir genişliğe sahip nota sehpası, kalın bacakların ve diğer bileşenlerin bulunduğu yapı gibi ayrıntılara gösterilen özen, bu piyanonun değerine değer katıyor.

Ses

Üç Efsanevi Piyano

Hepsinin karakteri ve tonu, orijinaline sadık kalınarak yeniden tasarlandı

CELVIANO Grand Hybrid, dünyanın en saygın piyanolarının en küçük nüanslarını bile üretir. Bu proje için Berlin, Hamburg ve Viyana kaynaklı üç piyano seçildi. CASIO, her bir piyanonun eşsiz karakterlerini titizlikle araştırdı ve analiz etti. CELVIANO Grand Hybrid, bu piyanoların CASIO'nun gelişmiş teknolojisiyle üretilen muhteşem sesini sizlerle buluşturuyor. Size, dünyanın en iyi üç piyanosuna sahip olma deneyimini sunuyor.

Berlin [ Berlin Grand ]

Dengeli, zarif bir ses. Empresyonist müzik için idealdir. Net ve dolgun sesiyle tüm serinin en dikkat çekici ürünüdür.

Hamburg [ Hamburg Grand ]

Muhteşem, zengin bir ses. Geniş ifade yelpazesiyle piyanistlerin gözdesidir. Çeşitli çalma stilleri ve türleri için idealdir.

Viyana [ Viyana Grand ]

Etkileyici düşük aralığıyla ünlüdür. Sıcacık tonuyla, hem yavaş hem de coşkulu çalma için mükemmeldir. Klasik döneme ait parçalar için ideal bir enstrümandır.

İş Birliği İçinde Ses Geliştirme

Berlin Grand sesi, C. Bechstein ile işbirliği yapılarak geliştirildi. CASIO, CELVIANO Grand Hybrid için net, dengeli ve zarif bir ses arıyordu. C. Bechstein şaheseri olan D282, CASIO'nun aradığını bulmak için yoğun biçimde üzerinde çalıştığı modeldi. C. Bechstein'da Servis Direktörü ve Uzman Piyano Üreticisi olan Bay Albrecht, CASIO Ar-Ge departmanını ziyaret ederek son değişikliklerin yapıldığı ses geliştirme sürecini denetledi.

C. Bechstein Hakkında

Carl Bechstein 1853 yılında Berlin'de Pianoforte üretim tesisini kurduğundan bu yana C. Bechstein adı, en iyi düz ve kuyruklu piyanoların üreticisi olarak anılıyor. C. Bechstein piyanoları, en iyi dokunuş ve ses kalitesiyle uzun yıllardır pek çok ünlü besteci ve sanatçının takdirini kazandı ve kazanmaya devam ediyor. C. Bechstein, 21. yüzyılda halen dünyanın lider piyano üreticilerinden biri olarak görülüyor.

AiR Grand Ses Kaynağı

CELVIANO Grand Hybrid, CASIO'nun en son ses teknolojileri kullanılarak geliştirilen yeni AiR Grand Ses Kaynağı'nı içerir. Pek çok etkileyici özelliğe sahiptir. Çok boyutlu Morphing, yumuşak ve güçlü çalma arasında doğal geçişler yapmanızı sağlar. Akustik Simülatörü, akustik kuyruklu piyanoların çıkardığı seslerin karakteristik özelliklerini üretir. AiR Grand Ses Kaynağı'nın yarattığı özgünlük, saf bir piyano deneyimi sağlar.

Çok Boyutlu Morphing

Akustik bir kuyruklu piyanoda ses seviyesi ve kalitesi, tuşa vurulduğu andan sesin kesildiği ana kadar değişir. CASIO'nun çok boyutlu Morphing teknolojisi, tuşlara vurma gücüne bağlı olarak ses seviyesinde ve tonunda doğal, yumuşak geçişler sağlar. Bu teknoloji, daha etkileyici performanslara katkı sağlar.

Rezonans Sistemi

Kuyruklu piyanolardaki çeşitli rezonans türleri, çalma deneyimi için kritik önem taşır. CELVIANO Grand Hybrid, tuşlara vurulduğunda tellerin arasındaki harmonik ilişkiyi ortaya çıkaran Tel Rezonansı özelliğine sahiptir. Damper Rezonansı ise damper pedalına basıldığında oluşan rezonansı üretir. GP-400BK'de, Açık Tel Rezonansı ve Alikuot Rezonansı gerçekçilik katar. CASIO'nun Rezonans Sistemi, performans koşullarına göre seçim yaparak, kontrol ederek ve sentezleyerek kuyruklu piyanoların hem tellerinin hem de sound board'ının rezonansını üretir.

Aksiyon Ses Sistemi

Kuyruklu bir piyano, çeşitli türlerde mekanik sesler üretir ve bu sesler çalma deneyiminin önemli bir parçasını oluşturur. CASIO, bu mekanizmaların seslerini üreterek daha gerçekçi bir simülasyon sağlamayı amaçlamıştır. Dört çeşit çalışma sesi vardır ve her birinin sesi ayrı ayrı ayarlanabilir ya da kapatılabilir.Tuş Bırakma Simülatörü

Bir kuyruklu piyanonun ürettiği kalıcı seslerin uzunlukları çalanın tuşlara dokunduktan sonra parmağını ne kadar hızlı kaldırdığına bağlı olarak değişir. Benzer şekilde, CASIO’nun Tuş Bırakma Simülatörü, tuşların bırakılma hızına bağlı olarak bu seslerin uzunluğunu kontrol eder. Bu özellik, staccato ve legato çalarken hassas nüansları ifade edebilmenizi sağlar.

Çekiç Tepkisi

Kuyruklu bir piyanonun ses zamanlaması, hangi tuşlara basıldığına göre ve hatta tuşlara aynı güçle basıldığında bile küçük değişiklikler gösterir. Optimum doğruluğu elde etmek için CASIO, üç kuyruklu piyano tonunun her birine uygun ayarları yüklemiştir. Ses üretim zamanlaması, çalan kişiye uyum sağlamak için de ayarlanabilir.

Kuyruklu Piyano Pedal Sistemi

Sürekli olarak damper pedalının konumunu algılayan ve tespit eden CASIO Kuyruklu Piyano Pedal Sistemi, pedala basılma derecesine bağlı olarak damping sesinde ve nota uzunluğunda ince ayar yapılmasını sağlar. Ek olarak, Yarım Pedal Konumu işlevi, damping efektinin çalanın tercihine göre ortaya çıktığı pedala basma konumunun değiştirilmesine olanak sağlar. Aksiyon Ses Sisteminin Damper Parazit ve Pedal Aksiyon Paraziti özellikleri, GP-400BK'de bir akustik kuyruklu piyanoda duyulan en küçük çalışma seslerini bile üretir.

Kuyruklu Piyano Akustik Sistemi

CASIO, CELVIANO Grand Hybrid için bir akustik kuyruklu piyanonun yukarı çıkan ve aşağı inen ses özelliklerini üreten yeni, özel bir hoparlör sistemi geliştirdi. Dört kanallı ses sistemi, sesi gövdenin içinden dışarı veren yapısal bir tasarımla özenli biçimde konumlandırılan altı hoparlör içerir. Sistem, akustik kuyruklu piyano çalan bir kişinin sahip olduğu ses alanı deneyimini sunar.Ayarlanabilir Kapak Pozisyonu ve Kapak Simülatörü

Ayarlanabilir Kapak Pozisyonu

CELVIANO Grand Hybrid tasarımının üst kısmında, manuel olarak yükseltilebilen ve indirilebilen bir panel bulunur. Kapağın konumu, hem üst hoparlörden çıkan sesi fiziksel olarak etkiler, hem de bir akustik kuyruklu piyanonun ayarlanabilir kapağının özelliklerini bire bir kopyalamak için "Kapak Konumu" ayarıyla birlikte çalışır.Kuyruklu piyanonun çıkardığı sesin seviyesi ve tonu, kapağın hangi açıda açık veya kapalı olduğuna göre değişir. Kapak Simülatörü, bu akustik efektleri dijital olarak taklit eder. Piyanistler açılma ve kapanma kademeleri için dört ayar arasından seçim yapabilir ve tercih ettikleri piyano sesi efektiyle müzik çalabilir.*Kapak Simülatörü ayar değeri, piyano üst kapağının açık veya kapalı olmasına bakılmaksızın aynı kalır.

Salon Simülatörü ve Dinleme Konumu

Dinleme Konumu

Her biri dünyaca ünlü konser salonlarının akustik özelliklerinin titiz analizlerine dayanan on iki çeşit Salon Simülatörü vardır. Her alanda toplam dört Dinleme Konumu ayarı bulunur. Örneğin, piyanist piyanoyu çalma konumunun aksine, seyirci koltuklarından duyma deneyimini taklit edebilir.

Ses Senk. EQ

Ses Senk. EQ, özellikle evde çalarken ya da hoparlör sesini düşük tutmak istediğiniz zamanlarda kullanışlıdır. Bu işlev, düşük ve yüksek ses perdelerindeki ses kalitesini ayarlayarak sesi düşük seviyede dengeler. Sonuç, ses ayarı hangi seviyede olursa olsun daima keyifli bir çalma deneyimidir.

Ses Senk. EQ

Piyano düşük bir ses seviyesinde çalındığında, düşük ve yüksek aralıklardaki tonun dengelenmesiyle doğal ses korunur.

Kulaklık Modu

Kulaklık Modu, kulaklık takılıyken otomatik olarak geniş sonik bir görüntü oluşturur ve akustik piyano çalma hissi yaratır. Bu sayede, son derece gelişmiş kulaklıklar takan piyanistler, doğal biçimde piyano çalmanın ve geleneksel kuyruklu piyanonun ses alanını hissetmenin keyfine varır.

Dokunma

Performansınız için seslerin bire bir doğruluğu gereklidir

Her şey ilk dokunuşla başlar

Çalan kişinin hareketlerinin müziğe dönüşmesi, pek çok faktöre bağlıdır. En somut faktör, tuşlardır. CELVIANO Grand Hybrid, ilk dokunuştan itibaren ses doğruluğu sunar. Çığır açan yeni Doğal Kuyruklu Piyano Çekici Aksiyonlu klavye, tam boy ahşap tuşlardan yapılmıştır. Yeni mekanizması, kuyruklu konser piyanolarındakiyle aynı hareket yolunu izleyen gerçek çekiçler içerir. Kapak kaldırıldığında, klavyeyi çalarken açık panel aracılığıyla çekiçlerin hareketini görebilirsiniz. Standart akustik mekanizmasının ötesine geçen bu yeni hareket, gerçek piyano dokunuşunu korurken akustik piyanodan daha hızlı nota tekrarına olanak sağlar.

Doğal Kuyruklu Piyano Çekici Aksiyonlu Klavye

Doğru piyano dokunuşu için CASIO, "Doğal Kuyruklu Piyano Çekiç Aksiyonlu Klavye" adı verilen yeni bir klavye sistemi geliştirdi. Bu klavye sistemi, kuyruklu konser piyanolarıyla aynı hareket yolunu izleyen tam boy ahşap tuşlara ve çekiçlere sahiptir. CELVIANO Grand Hybrid, akustik kuyruklu piyanolarda kullanılan malzemelerin aynısı kullanılarak üretilen tuşlara sahiptir. Yalnızca tuş yüzeylerinin finisajına değil, tuş yataklarında kullanılan ahşabın kalitesine de ekstra özen gösterilmiştir. Bu çarpıcı hareket mekanizması ve üstün kaliteli tuş malzemelerinin kombinasyonu, akustik kuyruklu piyano çalma hissini daha da geliştirir.

Doğal Kuyruklu Piyano Çekici Aksiyonlu Klavye

1. Orijinal Üç Sensörlü hareket mekanizması

CELVIANO Grand Hybrid’in klavye performansının temeli, CASIO'nun özel hareket mekanizması tarafından oluşturulmuştur. Bu mekanizma, bir kuyruklu piyanodan modellenen çekiç hareketi ve tuşlardan sanatçının ifadesini net biçimde yakalayan üç sensöre sahiptir. Fiziksel olarak tel içermediğinden, CASIO'nun hareketi, kuyruklu piyanoların performans özelliklerini aşarak piyanistlerin triller ve tekrarlayan notalar gibi hareketleri kolayca yapmalarını sağlayan üstün çalınabilirlik imkanı sunar.

2. Klavye yüzeyi malzemeleri

Beyaz tuşlarda akrilik, siyah tuşların için fenol kullanılır. Bu malzemeler, modern kuyruklu piyanolarda kullanılan malzemelerin aynısıdır. Bu özellik, piyanistlere tanıdık bir dokunuş sunar. Piyanistler, CELVIANO Grand Hybrid'in tuşlarına basarken oldukça rahat ve kendinden emin hisseder.

3. Dayanak noktasının tuşlara uzaklığı

Dayanak noktasının tuşlara uzaklığı, kuyruklu piyanodakiyle aynıdır. Dokunuşun hafif ya da sert olması, parmağın tuşa dokunduğu yere bağlı olmadığından, bu özellik istikrarlı çalma performansı sağlar.

Yüksek kaliteli Avusturya ladini

Klavye, C. Bechstein kuyruklu piyanolarla aynı yüksek kaliteli Avusturya ladininden yapılmıştır. Klavyenin yapımına başlanmadan önce, bu yüksek kaliteli malzemenin kurutulmasına ve işlenmesine son derece özen gösterilmiştir.

Klavye

Klavye, üstün piyano performansı sunması için geliştirilirken, 88 tuşunun her biri ayrı ayrı ele alınmış ve birlikte tek bir ünite olarak nasıl performans sağlayacakları düşünülmüştür. Yük değişiklikleri ve tuş dönüş hızları gibi faktörlere de önem verilerek klavyenin mükemmelleştirilmesi amaçlanmıştır.

Klavye karşılaştırması

Basılan bir tuşun tüm gücünü algılamanın ötesinde, tuşun hareketlerinin tamamı kuyruklu piyanolardan bire bir örnek alınmıştır.

Deneyim

Grand Hybrid deneyimi, piyano çalmanın çok ötesindedirSahnenizi efsanevi bir yere taşıyın

CELVIANO Grand Hybrid, dünyaca ünlü çok sayıda performans salonunu içeren Salon Simülatörüne sahiptir. CASIO, gelişmiş analizler ve sinyal işlemeyi kullanarak ünlü konser salonlarının, opera binalarının, katedrallerin ve dünyanın çeşitli yerlerindeki diğer performans alanlarının akustik özelliklerini yeniden oluşturdu. Bu ayarlardan birini anında seçebilir ve performansınız için etkileyici bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Senfoni orkestrasıyla beraber çalın

CELVIANO Grand Hybrid’in Konser Çalma özelliği, bir orkestra performansında solo piyanist rolünü üstlenmesini sağlar. Ses sistemi, size eşlik eden orkestra kısmını çalar. Tchaikovsky, Pachelbel, Smetana ve diğer sanatçıların eserleri yer alır. Alıştırma yapmak için bu parçaların temposu yavaşlatılabilir.

Bir anın şarkısını çalın

GP-400BK modelinde piyanistlerin Sahne seçmesine ya da tasarlamasına olanak sunan ek bir özellik bulunur. Bir piyano çeşidi, Salon Simülasyonu ve istediğiniz efektleri seçerek kendi Sahnelerinizi özelleştirmenin tadını çıkaracaksınız. CASIO, ayrıca çeşitli ilham verici önayarlı Sahneler oluşturmuştur. Üzerinde düşünülerek tasarlanan bu örnekler, piyano müziğinin tarihiyle etkileşime geçmenizi sağlar. Ünlü bir bestecinin adını seçtiğinizde, o kişinin müziğine uygun şekilde özelleştirilmiş bir enstrüman ve o müziğin çalınabileceği bir ortam sunulur.

Konser Çalma

Orkestrayla birlikte çalma, heyecan verici ve olağanüstü bir deneyimdir. Konser Çalma özelliği, eksiksiz bir orkestranın eşliğinde solo çalmak isteyen piyanistler için orkestra performansı sunar. 15 müzik parçası dahili olarak bulunur. Alıştırma yaparken, kullanışlı bir tekrar oynatma işlevi; oynatma, duraklatma, hızlı ileri sarma, geri sarma ve A-B bölümlerini tekrar etme özelliklerini sunar. Yavaş Modlardan birini kullanarak bu parçaların temposu, gerektiğinde normal hızın %80'ine kadar yavaşlatılabilir.

Sahne

GP-400BK'de mevcuttur. Bu özellik, müzik yapan kişilere en uygun ses ortamını seçmelerini sağlar. Sahne, tonların, efektlerin ve yankılanma seviyelerinin çeşitli kombinasyonlarıyla oluşturulabilir. Besteci, müzik türü ve salon gibi temalara uygun şekilde önayarlı olarak tasarlanan 15 farklı Sahne vardır. Kullanıcılar Sahneleri özelleştirebilir ve on adede kadar favori ayar kaydedebilir.

Çok yönlü özellikler

Ses Kaydedici

CELVIANO Grand Hybrid piyanolar, performansları piyasadaki USB flash belleklere stereo ses dosyaları (44,1 kHz, stereo .WAV formatı) olarak kaydedebilir. Kayıtlar, bilgisayarda depolanabilir, tekrar oynatılabilir ya da CD'lere veya başka ortamlara aktarılabilir. Piyanonun yerleşik tam tekrar oynatma işlevi; duraklatma, hızlı ileri sarma, geri sarma ve A-B bölümlerini tekrarlama gibi özelliklerin kullanımına izin verir.*CD oluşturmak için piyasadaki yazılımlardan birisi gerekebilir.

MIDI Kaydedici

Bu işlev, çalan kişinin performansını CELVIANO Grand Hybrid’in belleğine kaydedebilmesini sağlar. Kullanıcıların kayıtları dinleyip kendi performanslarını objektif olarak değerlendirmelerine ve çalma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Bu, yerleşik tam tekrar oynatma işlevi, tekrar oynatma sırasında duraklatma, hızlı ileri sarma, geri sarma ve A-B bölümlerini tekrarlama gibi özelliklerin kullanımına izin verir.

Müzik Kitaplığı

CELVIANO Grand Hybrid'in "Müzik Kitaplığı", 60 piyano parçası içerir. Bu parçaların notaları da bulunur ve CELVIANO Grand Hybrid’in özellikleri piyano çalmayı öğrenmek için idealdir. Sol ve Sağ el bölümlerinde ayrı ayrı alıştırma yapılabilir. Tempo değiştirilebilir ve A-B bölüm tekrarı, parçanın bir bölümünde alıştırma yapmanıza olanak tanır. Her parçanın seçili bir önayarlı tonu vardır ancak piyanistler Berlin Grand, Hamburg Grand ve Viyana Grand tonlarından istediğini seçebilir.*Telif hakkı nedeniyle bazı partisyonlar yayınlanmamıştır.

Düet Modu

Klavyenin merkezinin solunda ve sağında kalan tuşlar, aynı ton aralığında olacak şekilde ayarlanabilir. Bu Düet Modu ebeveyn ve çocuk veya öğretmen ve öğrenci gibi iki piyanist birlikte alıştırma yaparken kullanışlıdır.

Katman ve Bölme

Katman işlevi piyanistlerin iki tür tonu üst üste bindirmesini sağlarken bölme işlevi tonları alt ve üst bloklara ayırmayı sağlar.

Otomatik Kapanma

CELVIANO Grand Hybrid 4 saat çalınmadığında, enerji tasarrufu yapmak için otomatik olarak kapanır.

Ergonomik Arabirim

CELVIANO Grand Hybrid, sade ve ayrıntılı biçimde tasarlanan kontrol paneli sayesinde sezgisel kontrol imkanı sağlar. Berlin Grand, Hamburg Grand ve Viyana Grand tonlarına, kendilerine atanan özel düğmelere basılarak kolaylıkla erişilebilir.

Shoulder Rest with gold-plated metal fittingsNatural Product (walnut wood)Black Hardware

Bu ürün hakkında ilk yorumu yazan siz olmak ister misiniz?

Teslimat Koşulları

Tüm siparişleriniz "1 - 3 İş Günü" içerisinde kargoya teslim edilir.

Yoğunluk nedeni ile yaşanabilecek gecikmelerde, kargo süreci maksimum "5 İş Günü" gibi bir süreyi aşmayacaktır. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı "doremusic Sevkiyat Ekibi" ya da anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi olan "Aras Kargo" garantisi ile adresinize teslim edilecektir.

Detaylar için tıklayınız


İade Koşulları

Sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz ürünleri, teslimat tarihinden itibaren “14 Gün” içerisinde iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz.

İade ve değişimi talep edilecek ürünün ticari vasfını yitirmemiş olması, ambalajının korunmuş, aksesuar ve tüm ürün içeriğinin eksiksiz olması gerekmektedir. Satın almış olduğunuz ürünü göndermeden önce mutlaka "Destek" ekibimiz ile iletişime geçerek bilgi veriniz.

Detaylar için tıklayınız