2+2 Yıl Garanti, Sevkiyat ve Kurulum Hediye

Casio AP-710 Celviano Dijital Piyano (Mat Siyah)

(Online Ders Hediyeli)

102010290113 / CASIO / AP-710BKC2

%28 İndirimli

Ürünü sepetinize ekleyin, indirimi kaçırmayın!

Sepette: 58,999.28 TL 60,824.00 TL 84,478.00 TL 6,283.46 TL'den başlayan taksitlerle
Bu Ürünle Birlikte
Sahip Olacağınız Hediyeler

Casio AP-710 Dijital Piyano (Mat Siyah)

AiR Grand Ses Kaynağı

Daha iyi bir akor rezonansı için daha doğal sustain. Özellikle yumuşak şekilde çalındığında piyanissimo sesleri için daha hassas tınılar.

 AiR = Akustik ve Akıllı Rezonatör
AiR Grand Ses Kaynağı

Üç Efsanevi Piyano

1700'lere dayanan uzun bir tarihe sahip bir enstrüman olan piyanonun dillere destan geleneği, bugün üç mükemmel piyanoyla sürdürülüyor. CASIO, Berlin, Hamburg ve Viyana'da üretilen bu üç kuyruklu konser piyanosunun ton özelliklerini titizlikle araştırdı ve analiz etti. Bu kuyruklu piyanoların ton renklerini AiR Grand Ses Kaynağı'nda ifade etmek için tüm dijital teknolojilerimizi kullandık. Artık, Liszt, Debussy ve diğer müzik devlerinin çok sevdiği bu tarihi piyanoların muhteşem sesine tek bir dijital piyanoda sahip olmak mümkün.

Berlin Grand sesi, C. Bechstein ile işbirliği yapılarak geliştirildi.
Claude Debussy, C Bechstein piyanosundan bahsederken "Piyano müziği yalnızca Bechstein için yazılmalı," demiştir. C. Bechstein piyanolarının tarihi, Carl Bechstein'ın şirketi 1853'te Berlin'de kurmasıyla başlıyor. Casio, net biçimde tanımlanan bir şekle ve dengeli, zarif bir sese sahip olan "Berlin Grand" tonunu geliştirirken bu ünlü piyano üreticisiyle işbirliği halinde çalıştı. Mükemmel ton netliğini ve titreşimini oluşturmak için en son C. Bechstein şaheseri olan D282'nin ton rengini analiz ettik. Elde ettiğimiz ses, C. Bechstein'ın baş piyano yapımcısı Werner Albrecht'in de onayını kazanarak CELVIANO AP-710'a "Berlin Grand" olarak dahil edildi.

Klavye Sistemi

Kuyruklu Piyanonun Güçlü Dokunuşuna Yaklaşan Doğal Basma Hissi Çalanın Düşüncelerini Sese Dönüştürür

Bir kuyruklu piyanonun benzersiz ses zamanlamasına sahip Üç Sensörlü Ölçekli Çekiç Aksiyonlu Klavye II
Kuyruklu piyano ile dijital piyanonun ses yapıları arasındaki fark, enstrümanın çalındığı andan sesin işitilebilir olduğu süreye kadar olan zamanlama farkı olarak ortaya çıkar. Üç Sensörlü Ölçekli Çekiç Aksiyonlu Klavye II, tuş dokunuşlarını sırasıyla algılayan üç sensöre sahip bir sistem kullanarak tepki verir.

Kolay çalma için en iyi parmak ucu uyumunu sağlayacak şekilde benzetilmiş abanoz ve fildişi kaplama tuşlar
Simüle edilmiş abanoz ve fildişi kaplama tuşlar, kuyruklu piyano klavyesinin yumuşak dokunuşunun yanı sıra konforlu hissini ve dokusunu da sunar. Çok hassas ayrıntıya sahip kıvrımlı yüzey kaplaması terleme nedeniyle parmak kaymasını önler ve uzun süre çalındığında bile mükemmel bir parmak ucu uyumu hissi verir.

Açık bir kapağın sağladığı ses efektlerini üreten Kapak Simülatörü *
Kuyruklu piyanonun kapağı kaldırıldığında veya indirildiğinde ses düzeyi ve kalitesi değişir. Kapak Simülatörü dijital piyanodan daha çok keyif almak için aynı akustik efektleri üretir. Kapağın açık veya kapalı olmasıyla ilişkili akustik efektler ince ayrıntılarıyla simüle edilir. Çalarken istediğiniz piyano sesini kapağın açık veya kapalı olma derecesini seçerek elde edebilirsiniz.

 Kapak Simülatörü ayar değeri piyano gövdesindeki kapağın açık veya kapalı olmasına bakılmaksızın aynı kalır.
Açık bir kapağın sağladığı ses efektlerini üreten Kapak Simülatörü
Dijital piyanoda benzeri görülmemiş bir evrim
88 tuşla derin, zengin rezonans elde etmeyi sağlayan Tel Rezonansı rezonatörü
Akustik piyanoda üretilen ses yalnızca basılan tuşun çıkardığı sesle ilişkili değildir. Sesleri üreten tellerle yakın ilişkili frekanstaki diğer teller de titreşir, müziğe kendi seslerini katarak benzersiz, zengin bir rezonans üretir. Sıradan dijital piyanolarda, tel rezonansı efekti sanal olarak tellerle üretilir. Ancak Çok Boyutlu Morphing AiR ses kaynağı yeni bir yaklaşım getirerek 88 tuşun tümü için stereo rezonans simülatörü kullanan bir "tel rezonansı" sistemini adapte etmiştir. 88 tuşun rezonansı tam ve doğal bir şekilde üretilir. Tek bir tonun çalınmasıyla elde edilen rezonans, rezonansta doğal bir şekilde oluşan varyasyonları üretmek için çalınan bir akorla elde edilen rezonanstan farklıdır. Hatta bu, çalanın dokunuş kuvvetiyle bunları kontrol ederek değişen rezonanslar elde etmesini sağlar, böylece akustik bir piyanonun benzersiz tınısını sergilemesine olanak tanır.

Tuş Bırakma Simülatörü parmağın kaldırılmasıyla ton varyasyonları üretir

Bir piyanonun ürettiği yankılanmaların ve ifadelerin uzunlukları çalanın tuşlara dokunduktan sonra parmağını ne kadar hızlı kaldırdığına bağlı olarak değişir. Yeni klavye sistemi, tuşun bırakılmasından kaynaklanan bu nüansları doğal şekilde üreten bir Tuş Bırakma Simülatörü içermektedir. Sonuç olarak kuyruklu piyanodan elde edilenlere benzer otantik yankılanmalar ortaya çıkar.

Tuş Bırakma Simülatörü parmağın kaldırılmasıyla ton varyasyonları üretir

Pedalla üretilenden daha doğal ve güzel rezonans sağlayan Damper Rezonansı *
Damper pedalının kullanılmasından kaynaklanan derin, güzel rezonans da 88 tuşun tümüne yerleştirilmiş bir stereo rezonans simülatörü tarafından doğal olarak üretilir ve bu yaklaşım efekt işleme kullanan geleneksel simüle edilmiş reprodüksiyondan farklıdır. Ayrıntıya gösterilen özen pedala basıldığında damper'ların kendiliğinden kalkmasıyla oluşan rezonansı simüle etmeye kadar ilerlemiştir.
Damper pedalı için sürekli değişen bir sistem uyarlanmıştır, dahası pedala kısmen basılarak uygulanan hassas basınca tepki olarak gerçekleşen yankılanmada çok daha hafif değişimler oluşur. Bu da müzisyenin pedal kullanarak zarif gösteriler sergilemesine olanak tanır.

 4 ayar seviyesi.
Aksiyon Ses Sistemi
Kuyruklu bir piyano, çeşitli türlerde mekanik sesler üretir ve bu sesler çalma deneyiminin önemli bir parçasını oluşturur. Casio, bu mekanizmaların seslerini üreterek daha gerçekçi bir simülasyon sağlamayı amaçlamıştır. Üç çeşit çalışma sesi vardır ve her birinin sesi ayrı ayrı ayarlanabilir ya da kapatılabilir.

 Damper Parazit, Tuş Hareketi Paraziti ve Tuş Bırakma Hareketi Paraziti
Aksiyon Ses Sistemi
Salon Simülatörü
Salon Simülatörü işlevi, dünyaca ünlü konser salonlarının olağanüstü ton şeffaflığı sunan saf yankılanmadan özgür ruhlu, şaşırtıcı yankılanmaya, farklı akustik özelliklerini simüle eder. Gelişmiş dengeleme sistemi, piyanistin önemli piyano sesinden keyif almasını sağlar.

Salon Simülatörü
Konser Çalma
10 canlı orkestra performansının yüksek kaliteli ses verisi kayıtları yüklenmiştir. Piyanistler kayıtlara eşlik edebilir ve kendilerini muhteşem bir performansın parçasıymış gibi hissedebilir. Konserlerin notaları birlikte verilir.

Konser Çalma

Çok yönlü özellikler
Ses Kaydı (44,1 kHz WAV Formatı / şarkı başına en fazla yaklaşık 25 dak.)
Stereo örneklemeli kuyruklu piyano tonları dahil 18 yüksek kaliteli ton
Dijital efektler: salon simülatörü (6 çeşit x 4 konum), chorus (4 çeşit), brilliance, DSP (bazı tonlar için önayar)
60 Müzik Kitaplığı şarkısı ile kullanıcı tarafından yüklenen 10 şarkı içeren ders özelliği
İki kişinin aynı aralıkta çalmasını sağlayan Düet Modu
Kaydedici: 2 kanal x 1 şarkı, yaklaşık 5000 nota
Anında erişim için 8 ton seçme düğmesi
USB flaş sürücü bağlantı noktası
Yüksekliği ayarlanabilir piyano taburesi dahil
LINE IN/OUT jakları (her biri için L/MONO, R)
OTOMATİK KAPANMA

Bu ürün hakkında ilk yorumu yazan siz olmak ister misiniz?

Teslimat Koşulları

Tüm siparişleriniz "1 - 3 İş Günü" içerisinde kargoya teslim edilir.

Yoğunluk nedeni ile yaşanabilecek gecikmelerde, kargo süreci maksimum "5 İş Günü" gibi bir süreyi aşmayacaktır. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı "doremusic Sevkiyat Ekibi" ya da anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi olan "Aras Kargo" garantisi ile adresinize teslim edilecektir.

Detaylar için tıklayınız


İade Koşulları

Sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz ürünleri, teslimat tarihinden itibaren “14 Gün” içerisinde iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz.

İade ve değişimi talep edilecek ürünün ticari vasfını yitirmemiş olması, ambalajının korunmuş, aksesuar ve tüm ürün içeriğinin eksiksiz olması gerekmektedir. Satın almış olduğunuz ürünü göndermeden önce mutlaka "Destek" ekibimiz ile iletişime geçerek bilgi veriniz.

Detaylar için tıklayınız